1.maijā uz vienu dienu tiks atvērts vakcinācijas punkts arī Ķekavā

1.maijā izmēģinājumam uz vienu dienu tiks atvērts C līmeņa vakcinācijas punkts Ķekavā -  jaunajā Ķekavas vidusskolas korpusā, Gaismas ielā 9.  Šeit vakcinēties varēs prioritāro grupu cilvēki, piesakoties tieši uz Ķekavas punktu, zvanot pa tālruni 8989 vai izmantojot  portālu www.manavakcina.lv.

Proti, ja cilvēks jau iepriekš ir reģistrējies un izvēlējies citu vakcinēšanas vietu, bet tagad vēlas pārmainīt vakcinēšanas punktu uz Ķekavu, tad viņam portālā manavakcīna.lv ir jānomaina  vakcinēšanas vietas izvēle vai arī jāzvana pa tālr. 8989.   


Vakcinācijas punkts ir izveidots pēc Ķekavas pašvaldības iniciatīvas. Vakcināciju šajā punktā veiks Veselības Centrs 4, ko atlasē pakalpojumu sniegšanai Ķekavas pašvaldībā ir izvēlējies Nacionālais veselības dienests.


Šobrīd vakcinācijas punkts Ķekavā  ir atvērts tikai 1. maijā, bet par tālāko vakcinēšanas punkta darbību Ķekavā informācija sekos Ķekavas novada pašvaldības informatīvajos kanālos.


Atgādinām, ka  no 1. līdz 4.maijam 16 liela mēroga vakcinācijas centros tiks vakcinēti prioritāro grupu iedzīvotāji, kuri iepriekš būs izvēlējušies sev ērtāko laiku un vietu šajos centros caur vietni manavakcina.lv. Kopumā vietnē manavakcina.lv iekļauti vairāk nekā 10 000 vakcinācijas laiku maija garajās brīvdienās (no 1. līdz 4.maijam). Vakcinācija notiks ar "Pfizer–BioNTech" un "Moderna" vakcīnām. Tie iedzīvotāji, kuri iepriekš ērtību dēļ pieteikušies vakcinācijai pa tālruni 8989, tiek aicināti zvanīt pa bezmaksas informatīvo vakcinācijas tālruni 8989, lai ar operatoru palīdzību izvēlētos konkrētu vakcinācijas vietu un laiku, informē Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļā.


Lai izmantotu iespēju vakcinēties lielajos centros, iepriekš jāreģistrējas vietnē manavakcina.lv, un iedzīvotājiem, kuri ir atvērtajās prioritārajās grupās un kuriem atbildīgās ministrijas vai iestādes jau ir iesniegušas informāciju par atbilstību prioritārajai grupai, jau šobrīd ir iespēja izvēlēties tuvāko vakcinācijas vietu un laiku.


Šajā nedēļas nogalē vakcinēties liela mēroga vakcinācijas centros pēc iepriekšējas pieteikšanās vietnē manavakcina.lv tiek aicināti:

  • seniori 60+;
  • iedzīvotāji ar hroniskām slimībām;
  • personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar smagi slimiem bērniem/bērniem ar imūnsupresiju;
  • smagi slimu personu aprūpētāji;
  • izglītības iestāžu darbinieki;
  • operatīvo dienestu darbinieki/valsts darbības nepārtrauktībai kritisko funkciju darbinieki, arī ieslodzījumu vietu darbinieki, ja darba devējs jau ir iesniedzis informāciju par personu vienotajā vakcinācijas tīklā "ViVaT".


Kā norāda NVD pārstāvji, iedzīvotājiem vietnē manavakcina.lv ir iespēja izvēlēties vakcinācijas vietu un laiku maija brīvdienām (no 1. līdz 4. maijam) kādā no šiem centriem: Rīgā – Ķīpsalas halle, "ATTA centrs", Rīgas Centrāltirgus gastro paviljons, Kongresu nams; Cēsīs – "Super Netto"; Valmierā – Valmieras Kultūras centrs; Rēzeknē – "Gors"; Daugavpilī – Daugavpils Kultūras pils, sporta komplekss Parādes ielā 7; Jelgavā – Zemgales Olimpiskais centrs; Liepājā – Liepājas Olimpiskais centrs; Jūrmalā – Jūrmalas Sporta skola; Tukumā – Tukuma 3. pamatskolas sporta zāle; Kuldīgā – Vieglatlētikas manēža; Salaspilī – Salaspils Sporta halle; Ķekavā – Ķekavas vidusskola.


Par savu piederību prioritārajai grupai iedzīvotāji var pārliecināties, atverot vietni manavakcina.lv, kurā sistēma apkopojusi datus no PMLP datubāzes, slimību reģistriem, kompensējamo zāļu sarakstiem, kā arī nozaru ministriju iesniegtajiem profesiju sarakstiem. Ja prioritārā grupa ir atvērta un izvēlētais vakcinācijas laiks apstiprināts, tad papildu dokumenti vai apliecinājumi nav nepieciešami, apmeklējot vakcinācijas vietu, skaidro NVD pārstāvji.


Lai piereģistrētos vakcinācijai liela mēroga centrā:

  • jāatver vietne manavakcina.lv (un jāaizpilda pieteikums vakcīnai, ja tas vēl nav aizpildīts);
  • ja iedzīvotāja prioritārā grupa ir atvērta, tad jāizvēlas vakcinācijas vieta – kāds no liela mēroga vakcinācijas centriem, kas darbosies šajā nedēļas nogalē, atzīmējot sev vēlamo laika intervālu;
  • jāsagaida sistēmas apstiprinājums (SMS vai e-pasta vēstule);
  • jāierodas vakcinēties uz izvēlēto vietu un apstiprināto laiku.

 

Iedzīvotāji tiek aicināti nākt uz liela mēroga vakcinācijas centriem tikai tajā gadījumā, ja ir saņemts apstiprinājums no vietnes manavakcina.lv par vakcināciju, kā arī nākt uz vakcinācijas centriem ne ātrāk kā 15 minūtes pirms sava apstiprinātā vakcinācijas laika, atzīmē NVD pārstāvji.

 

Administratīvā pārvalde
28.04.2021.

  Drukāt