LIAA atbalstīs 32 biznesa idejas un jaunos uzņēmumus Jūrmalā, Babītē, Mārupē, Olainē Ķekavā, Baldonē, Engurē, Tukumā, Kandavā un Jaunpilī

 

Šī gada martā pavasara uzņemšanā LIAA pirmsinkubācijas un inkubācijas programmām Jūrmalas biznesa inkubatorā tika saņemti 96 pieteikumi, no tiem darbu programmās turpina 32 dalībnieki. 42 pieteikumi bija inkubācijas programmai, 7 no tiem apstiprināti  šai programmai. 44 pieteikumus pirmsinkubācijas programmai iesniedza biznesa ideju autori, no tiem programmā startēs 20 idejas. Šogad programmās būs arī 5 dalībnieki no diasporas, kas pārstāv Vāciju, Rumāniju, Šveici, Mozambiku.


Jūrmalas biznesa inkubatora vadītājs Rihards Zariņš  par rezultātiem saka: “2021.gada pavasara uzņemšanā Jūrmalas biznesa inkubators saņēma rekordlielu pieteikumu skaitu – kopā 42 pieteikumus uz 7 vietām.  No tiem 36 tika dota iespēja prezentēt savu ideju uzņemšanas komisijai. Visvairāk – 9 pieteikumi bija saistīti ar dažādu IT rīku un/vai platformu izstrādāšanu vai pakalpojumiem, 7 pieteikumi – ar pārtikas nozari.  Šīs 2 nozares jau iezīmējās kā vienas no populārākajām arī 2020.gada rudens uzņemšanā. Kopumā konkurence bija ļoti liela un komisija atlasīja tiešām spēcīgākos pretendentus.  Žēl ka pieejamās kapacitātes dēļ bijām spiesti atteikt vairākām labām biznesa idejām.  Ļoti ceram un vēl vienu uzņemšanas kārtu rudenī.”


Jāatzīst, ka izteiktu līderu nozaru ziņā starp pieteikumiem nav, tomēr biežāki pārstāvētās ir IT risinājumu, pārtikas ražošanas, pakalpojumu un dažādu dabai draudzīgu materiālu un produktu ražošanas nozares. Pāris no jaunajiem programmu dalībniekiem ir SIA ’’Maxaa’’, SIA ’’Medon’’, SIA ’’      Northern Heritage’’, SIA ’’Qrunch’’, SIA ’’Thatday’’, SIA ’’VetCyto’’, SIA ’’Viridi Productum’’.


Ilze Švalkovska, savu dalību LIAA pirmsinkubācijas programmā komentē šādi: “Mani vienmēr ir interesējusi biznesa sfēra, kā arī inovatīvu ideju  attīstīšana un realizēšana.  Paziņu lokā ir cilvēki, kuri ir spēruši lielus soļus sava biznesa attīstībai LIAA biznesa inkubatorā. Pieteikties esmu vēlējusies jau vairākas reizes. Pagājušā gada sākumā, ar darba kolēģi diskutējām par šo programmu, bet vilcinājos, jo nebija līdz galam noformulēta un izdomāta ideja.  Aizvadītā gada noslēgumā sapratu, kas būs mana biznesa ideja - ceļošana un kvalitatīva brīvā laika pavadīšana ar nosaukumu “Trip Stop”. Idejas galvenais mērķis ir sniegt ne tikai Latvijas, bet arī citu valstu iedzīvotājiem interesantas idejas par dažādām lokācijām Latvijā, kuras iespējams brīvi apmeklēt. Piedāvājumā ir jau izstrādāti braucienu maršruti, lai aktīvi un patīkami aizvadītu brīvdienas. Ar valstī pieņemtajiem ierobežojumiem informācija ir pieejama par Latvijas apskates objektiem, bet tiek plānot sniegt informāciju arī par ārvalstu apskates vietām un piedzīvojumiem. Ar programmas palīdzību vēlos iegūt jaunas zināšanas savas idejas jaudīgākai attīstībai, strādāt ar pieredzējušiem profesionāļiem, kuri palīdzēs izprast situāciju arī no citas puses, kā arī saņemt kopienas atbalstu un motivācija, un sniegt to no savas puses.”


Šogad pirmo reizi programmām varēja pieteikties arī diasporas pārstāvji – Latvijas valstspiederīgie ārzemēs. Vācijā dzīvojošā Liene Leiškalne stāsta: “Pirmsinkubācijas programmai pieteicos, jo vēlējos savu biznesu, bet bez attiecīgās pieredzes vai izglītības man bija grūti saprast, ar ko sākt. Man bija laba karjera strādājot ārzemēs par skolotāju, bet tagad, esot bērna kopšanas atvaļinājumā un man radās doma par savu biznesu. Māsa redzēja reklāmu par LIAA programmām un mudināja pieteikties. Es paspēju pēdējā dienā.  Vēlos attīstīt izglītības un rotaļu centru mazuļiem, bērniem un vecākiem – ar attīstošām nodarbībām dažādu vecumu bērniem, socializēšanās laiku vecākiem, angļu valodas nodarbībām bērniem utt. Drīz pārvāksimies uz dzīvi Vācijā un jau esmu saskārusies ar grūtībām piesakot savu meitu pirmsskolas izglītības iestādēs, ir garas rindas. Sekojot sociālo platformu grupām, redzu, ka ir daudz vecāku, kas gribētu, lai bērns var satikties, spēlēties un mācīties ar citiem bērniem, pirms tiek uzsāktas bērnu dārza gaitas. Turklāt ir ģimenes, kas ieceļojot no citām valstīm - jūtas vientuļi. Šāds centrs būtu droša vieta, kur iepazīties ar citām ģimenēm. LIAA programmā vēlos iegūt zināšanas biznesa uzsākšanai. Programmas plusi ir, tas, ka programmas vadītāji mūs atbalsta, tomēr no mums tiek gaidīts darbs un atdeve paša projektam. Līdz šīm vienmēr esmu saņēmusi atbildes uz jautājumiem, kad esmu pieļāvusi kļūdas, tās (bez kaunināšanas) tika izskaidrotas, man tiek dota iespēja tās izlabot. Jāsaka, ka arī nodarbības tiešsaistē ir ļoti ērtas.”


Inkubatora mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu komersantu izveidi un attīstību, nodrošinot fiziskas personas un komersantus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai nepieciešamo vidi, konsultācijām, apmācībām, mentoru atbalstu un grantu līdzfinansējumu. LIAA Jūrmalas biznesa inkubatora darbības teritorija ir Jūrnalas pilsēta kā arī Babītes, Mārupes, Olaines, Ķekavas, Baldones, Engures, Tukuma, Kandavas un Jaunpils novadi. Nākamā uzņemšana LIAA biznesa inkubatoros norisināsies rudenī, jaunie dalībnieki pieteikumus varēs iesniegt septembrī. Vairāk informācijas LIAA mājas lapā https://www.liaa.gov.lv/lv/programmas/biznesa-inkubatori.

 


Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
18.05.2021.

 

 

 

  Drukāt