Klāt trešais Ķekavas velomaratons

Šodien, 22. maijā, trešajā Ķekavas velomaratonā pulcējas riteņbraukšanas entuziasti, lai pārbaudītu savus spēkus kādā no četrām piedāvātajām sacensību distancēm dažādām vecuma un kvalifikācijas grupām.

 

Ķekavas velomaratons ir unikāls Latvijā, jo tā trase ir pielīdzināma leģendārā viendienas velobrauciena „Parīze – Rubē” sacensību trasei, jo distances ved gan pa šoseju, gan grants segumu, aizsākoties un arī noslēdzoties pie Ķekavas sporta kluba.

 

Ķekavas velomaratonā var startēt četrās sacensību distancēs. Kā garākais no sacensību posmiem velomaratona ietvaros ir Sporta distance (115 km), kurā piedalīties var tikai licencēti sportisti, kas sasnieguši 17 gadu vecumu. Kā nākamā seko plaši iecienītā Tautas distance (45 km), kas dalībniekiem ļauj startēt kā individuāli, tā arī komandas sastāvā. Savukārt saliedējošā Ģimeņu distance (10 km) jau tradicionāli pulcēs aktīvākās ģimenes no visas Latvijas, savukārt Bērnu distance (0,5-1 km) patiks arī pašiem mazākajiem riteņbraukšanas cienītājiem vecumā līdz 12 gadiem.

 

Velomaratona dalībniekus uzrunāja un Sporta distancei šāvienu deva Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Andis Damlics.

 

Tāpat kā iepriekš, arī šogad rezultatīvākie dalībnieki savā īpašumā iegūs vērtīgas balvas, turklāt pirmo reizi velomaratona vēsturē Sporta un Tautas distanču kopvērtējuma pirmo vietu ieguvējus sagaida arī īpašs apbalvojums - stikla trofeja, kas atgādinās par sacensību trases aizraujošo grants seguma posmu.

 

Paralēli velomaratonam pasākuma norises vietā apmeklētājiem visas dienas garumā ir piedāvātas vairākas izklaides aktivitātes - atraktīvi pasākuma vadītāji un DJ muzikālais noformējums, degustācijas, konkursi un balvas no sponsoriem, piepūšamās atrakcijas un radošās darbnīcas bērniem, izbraukumu tirdzniecības stendi un virkne citu aizraujošu piedāvājumu kā lieliem, tā arī maziem.

 

Ķekavas velomaratona mērķis ir popularizēt riteņbraukšanas sportu Latvijā, paaugstināt pašmāju riteņbraucēju meistarības līmeni, kā arī veicināt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu Latvijas iedzīvotāju vidū. Sacensības organizē SIA „Alpha Baltic Sport” sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību un Latvijas Riteņbraukšanas federāciju. Velomaratona organizatoru un sponsoru sarūpētais balvu fonds šogad pārsniedz 2000 eiro.

 

Sabiedrisko attiecību daļa
22.05.2016.

  Drukāt