Muzejā atklāj mākslinieces Ilzes Zariņas gleznu izstādi

Ķekavas novadpētniecības muzejā 15. jūlijā tika atklāta mākslinieces Ilzes Zariņas izstāde ‘’Dažādas vasaras”, kuras pamattēma ir daba, ziedi, ainava un harmonija. Tā ir sestā pēdējo divu gadu laikā un tajā būs apskatāmas gleznas, kas tapušas četru gadu garumā.


Šobrīd Ilze Zariņa ir eksotisko deju centra ‘’Alegria’’ direktore, dejotāja, horeogrāfe un gleznotāja, Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Kaspara Zariņa studijas ‘’Pedants’’ dalībniece no 2011. gada, bet pēc izglītības - juriste.


Mākslinieces Ilzes Zariņas dzīves ceļš ir saistīts ar Jelgavu, jo dzimtu saknes ir no Jelgavas rajona Svētes un Ūziņiem. Abi vecāki ir dzīvojuši kaimiņos, gan katrs savā Svētes upes krastā. Tur arī pagājusi Ilzes bērnība un visas vasaras līdz 13 gadu vecumam. Daba un lauku dzīve ir atstājusi iespaidu uz visu turpmāko mākslinieces dzīvi - tā vienmēr ir vieta, kas dod enerģiju un mieru. Dabas skaistums vienmēr ir saviļņojis un radis izpausmes Ilzes gleznās.


Paradokss slēpjas divās pretējās dzīves veida izpausmēs – mākslinieces spontānā, enerģiskā un jaudīgā dzīves un dejas maniere pretstatā ar miera un harmonijas meklējumiem gleznās.


Sabiedrisko attiecību daļa
18.07.2016.

 

 

 

  Drukāt