Rūpnīcas izveidē ieguldītie pieci miljoni eiro ļaus būtiski kāpināt eksportu un kopējo gatavās produkcijas apjomu par 30%, bet uzņēmumā nodarbināto skaits palielināsies par 25 cilvēkiem. 1,2 miljonus eiro no kopējās investīciju summas veido Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) piešķirtais finansējums, bet pārējais ir uzņēmuma ieguldījums.

 

Šī būs Baltijā pirmā rūpnīca, kas eksporta vajadzībām ražos kūdras aizvietotāju - kokšķiedru - stādu audzēšanai profesionāļiem. Kokšķiedra tiks izmantota augsnes aizvietošanai, nevis, kā ierasts, papīra vai celtniecības materiālu ražošanai. Tā kā kūdra ir ļoti lēni atjaunojams resurss, tās aizvietošana ar kokšķiedru, kas iegūstama no šķeldas, nodrošinās gan videi draudzīgāku ražošanu, gan arī radīs pievienoto vērtību

 

Rūpnīcas atklāšana plānota ceturtdien, 22. septembrī, pulksten 12 Ķekavas novada Baložos, Rīgas ielā 30.

 

Plānots, ka pasākumā piedalīsies finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), LIAA direktors Andris Ozols, Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Andis Damlics, Latvijas Kūdras ražotāju asociācijas vadītāja Ingrīda Krīgere, kā arī ''Pindstrup Latvia'' valdes priekšsēdētājs Simons Soe.

 

Vairāk lasiet www.delfi.lv

 

LETA

06.09.2016.