Nāves salā plīvo Eiropas kultūras mantojuma dienu karogs

Ņemot vērā, ka Nāves sala Daugmalē ir iekļuvusi Eiropas kultūras mantojuma dienu dalībnieku vidū, 9. septembrī uz salas svinīgi tika pacelts Eiropas kultūras mantojuma dienu karogs.

 

Karogu mastā pacēla Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Andis Damlics un Daugmales pagasta pārvaldes vadītājs Uģis Volosovskis.

 

Pirmajā Eiropas kultūras mantojuma dienā Nāves salā notika arī patriotiski audzinošs pasākums Daugmales pamatskolas audzēkņiem saistībā ar Nāves salas kauju simtgadi un kultūrvēsturisko vietu iepazīšanu.

 

Nāves sala ir viena no 1. pasaules kara piemiņas vietām Ķekavas novadā. Nāves sala izveidojās 1915. gada rudenī, kad Krievijas karaspēks bija spiests pārcelties uz Daugavas labo krastu un ieņemt aizsardzības pozīcijas. Daugavas kreisajā krastā iepretim Ikšķilei - nelielā pussalā izveidojās uzbrukuma operācijām paredzēts placdarms, kuru latviešu strēlnieki nodēvēja par Nāves salu, jo priekšā atradās vācieši, bet aizmugurē – Daugava. Pirms 100 gadiem, 1916. gada rudenī, Nāves salā vācu karaspēks veica lielāko gāzu uzbrukumu Pirmā pasaules kara laikā Latvijas teritorijā.

 

Pieminot latviešu strēlniekus, šogad 23.-25. septembrī Nāves salā notiks pasākumu cikls “Latviešu strēlnieki Nāves salā”, kas būs veltīts simtgadei kopš pirmās ķīmisko ieroču izmantošanas Rīgas frontē 1. Pasaules kara laikā. Tāpat Ķekavas novada pašvaldība ir veikusi salas un krasta sakopšanas un labiekārtošanas darbus, izveidojot laipas un piestātnes, kā arī atpūtas vietas.

 

Atgādinām, ka šogad Eiropas kultūras mantojuma dienas pasākumi visā Latvijā notiek 10.-11. septembrī.  Eiropas kultūras mantojuma dienu mērķis ir tuvināt cilvēkus kultūras mantojumam. 2016. gada Eiropas kultūras mantojuma dienas Latvijā veltītas kultūrvēsturiskajai ainavai, lai akcentētu tās īpašo lomu cilvēka dzīves kvalitātes veidošanā un ceļā uz Latvijas simtgadi aicinātu pievērst uzmanību kultūrvēsturiskajai ainavai kā Latvijas ilgtermiņa attīstībai nozīmīgai tēmai. Šogad šī skaistā, kultūras mantojuma ideālus vienojošā tradīcija, kas katru gadu visā Eiropā vieno vairāk nekā 20 miljonu cilvēku, notiks jau 25. reizi. 

 

Sabiedrisko attiecību daļa

09.09.2016.

  Drukāt