Notiks starptautiska mēroga civilās aizsardzības mācības

No 27. līdz 30.oktobrim Rīgas, Ogres, Jūrmalas pilsētu, Ķekavas un Salaspils novadu pašvaldību teritorijās norisināsies starptautiskas civilās aizsardzības mācības “LatMODEX 2016”, kurās imitētu plūdu apdraudējuma risināšanā tiks iesaistīti Eiropas Savienības (ES) civilās aizsardzības eksperti un komandas.

 

Starptautisko civilās aizsardzības mācību scenārijs paredz, ka pēc intensīvām lietusgāzēm un būtiskas ūdens līmeņa paaugstināšanās strauji pieaug plūdu draudi un to rezultātā ir apdraudēti arī cilvēki. Situācijas risināšanai tiek nolemts ES civilās aizsardzības mehānisma ietvaros lūgt starptautisko palīdzību, kas pasaulē ir izplatīta prakse liela mēroga katastrofās. Līdz ar to mācību mērķis ir pārbaudīt valsts un pašvaldību institūciju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta spējas uzņemt, koordinēt un sadarboties ar starptautisko palīdzību šādu katastrofu gadījumos.

 

Mācībās piedalīsies augstas veiktspējas sūknēšanas komandas jeb moduļi no Slovākijas un Vācijas, komanda no Čehijas Republikas, kas specializējas liela apjoma cilvēku glābšanas un meklēšanas darbos uz ūdens un komanda no Vācijas, kas nodrošina loģistiku un mācību dalībnieku izmitināšanu, kā arī ES civilās aizsardzības ekspertu komanda, kuras uzdevums ir apzināt cietušās valsts vajadzības un to risināšanā iesaistīt ES civilās aizsardzības komandas.

 

Mācībās ES civilās aizsardzības komandas un eksperti īstenos plūdu situācijām pietuvinātus uzdevumus dienas un nakts laikā – novērtēs apdraudētās vietas, veiks ūdens pārsūknēšanu, cilvēku meklēšanas un glābšanas darbus uz ūdens, kā arī tiksies ar pašvaldību, valsts institūciju un komersantu pārstāvjiem.

 

Praktiskās mācību epizodes norisināsies šādās vietās:

-     27.oktobrī no plkst. 18.00 līdz 20.00 mācībās iesaistītās komandas ar tehniku pulcēsies reģistrācijai pie Rīgas HES Salaspils novadā;

-     no 27.oktobra plkst. 20.00 līdz 28.oktobra plkst. 11.00 Ogrē notiks teritorijas apsekošana un ūdens pārsūknēšana pie aizsargdambja, Ogres HES, sūknēšanas stacijas un Ogres salas;

-     27.oktobrī no 20.00 līdz 28.oktobra plkst. 10.00 notiks cilvēku meklēšanas un glābšanas darbi Nāves salā Ķekavas novadā;

-     no 28.oktobra plkst. 8.00 līdz 29.oktobra plkst. 17.00 Rīgā notiks teritorijas apsekošanas un/vai ūdens pārsūknēšanas darbi Daugavgrīvā, Birzes ielā, Airu ielā, Spilves lidlaukā, Rīgas kuģu būvētavā un pie sakaru torņa Vecāķos, kā arī cilvēku meklēšanas un glābšanas darbi uz ūdens Vecdaugavā;

-     29.oktobrī no plkst. 7.00 līdz 17.00 notiks cilvēku meklēšanas un glābšanas darbi Lielupes upē Jūrmalā.

 

Komandu un ekspertu nometne atradīsies Spilves lidlauka teritorijā, tāpēc tur būs novērojama pastiprināta smagā transporta kustība un liels skaits telšu.

 

Iedzīvotāju ievērībai:

 

VUGD aicina iedzīvotājus izturēties ar sapratni, ja operatīvā transporta pārvietošanās vai darbība radīs apgrūtinājumus un ja kādā no mācību epizožu norises vietām būs nepieciešams īslaicīgi ierobežot satiksmi. Kā arī aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot Latvijas un ārvalstu specializētās tehnikas pārvietošanos un darbošanos šajās mācību dienās.

 

VUGD

Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa

27.10.2016.

  Drukāt