Sadalītas Jauniešu gada balvas sportā 2016

28.decembrī, Ķekavas sporta klubā norisinājās Jauniešu gada balvas 2016 svinīgā ceremonija, kuras laikā tika pasniegti 18 apbalvojumi deviņās nominācijās un paziņoti 2016.gada populārākie sportisti, komanda un sporta veids pēc Ķekavas novada iedzīvotāju interneta balsojuma.  

Gada izskaņā Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra pulcēja novada sporta dzīves veidotājus un atbalstītājus, lai par sasniegumiem apbalvotu Ķekavas novada labākos sportistus, trenerus un komandas. Šajā gadā Vērtēšanas komisija kopumā izskatīja 78 pieteikumus, apbalvošanai izvirzot 18 jauniešu gada balvas laureātus.

 

Nominācijā 2016.gada panākums sportā jaunietēm individuālajā sporta veidā balvas saņēma divkartējā Latvijas čempione un starptautisku sacensību uzvarētāja Patrīcija Cīrule, kā arī Latvijas un Baltijas čempiones – karatiste Jeļizaveta Kiseļova un burātāja Dārta Cīrule.

 

Jauniešu individuālo sporta veidu nominācijā 2016.gada panākuma balvu saņēma Latvijas čempions boksā un kikboksā Mārcis Grundulis, divkārtējs Latvijas džudo meistarsacīkšu uzvarētājs un Latvijas čempionāta sudraba medaļas ieguvējs Aleksandrs Stoma, Latvijas un Baltijas čempionāta uzvarētājs vindsērfingā Matīss Punte, kā arī Jānis Plūme – Latvijas junioru čempions skvošā un bronzas medaļnieks Baltijā.

 

Nominācijā 2016.gada panākums sportā jaunietēm komandu sporta veidos balvu ieguva florboliste Elīna Jeige, kuru atzina par sezonas labāko vārtsardzi, iekļāva Latvijas izlasē un kura maijā pārstāvēja Latviju Pasaules čempionātā Kanādā. Savukārt Latvijas vicečempions regbijā Toms Ārends un Latvijas Republikas basketbola čempionāta bronzas medaļnieks Roberts Dauburs saņēma 2016.gada jauniešu komandu sporta veidu panākumu balvas.

 

Tomasa Šaicāna aizvadītās sezonas rezultāti – zelts Lietuvas Junioru čempionātā, izcīnītā otrā vieta Latvijas Junioru čempionātā motokrosā un Latvijas kausa kopvērtējumā – tika atzīti par tehnisko sporta veidu kategorijas augstāko panākumu 2016.

 

Tikmēr florbola klubs “Ķekavas Bulldogs” varēja lepoties ar divām Jauniešu gada balvām sportā – aizejošā gada komandas panākuma balva tika pasniegta gan “Ķekavas Bulldogsmeiteņu komandai (U18), kas izcīnīja Latvijas čempionu titulu, gan zēnu komandai (U11) par godpilno otro vietu Latvijas čempionātā florbolā. Tāpat komandu panākumu balvu saņēma Baložu velodrošības komanda – Latvijas skolu sacensību un Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensību laureāti.

 

Nominācijā Uzlecošā zvaigzne 2016 apbalvojumu saņēma divi jaunie censoņi – daudzsološais burātājs Bruno Spigēns, kurš tiek atzīts par visstraujāk progresējušo sava sporta veida pārstāvi novadā, un mērķtiecīgā peldētāja Elīza Kauliņa, kas ar sev raksturīgo neatlaidību ir izcīnījusi deviņas godalgotas vietas individuālajās peldēšanas disciplīnās.

 

Pateicībā par iedvesmu un neatlaidīgo darbu jauno talantu attīstībā Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra pasniedza arī Labākā jauniešu trenera balvu 2016. Šajā gadā to saņēma vindsērfinga treneri Māris Minkevics un Raitis Škutāns.

 

Ķekavas novada iedzīvotāji piedalījās jauno sportistu apbalvošanā, ne vien piesakot pretendentus, bet arī izmantojot iespēju elektroniski nobalsot par sporta veidu, savu favorītu individuālajā un komandu sporta veidā. Par 2016.gada populārākajiem sportistiem kļuva peldētāji Mārcis Videnieks un Melānija Pulle, peldēšanai kļūstot arī par populārāko sporta veidu novadā. Savukārt populārākās komandas tituls tika piešķirts futbola kluba “Auda jauniešu (2009.gads) komandai.

 

Ķekavas novada domes vārdā jaunos sportistus sveica domes priekšsēdētājs Andis Damlics, uzsverot jauno censoņu panākumus un sadarbību ar Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūru novada par sporta infrastruktūras attīstīšanu un modernizēšanu.

 

Foto skatīt sports.kekava.lv

 

Sabiedrisko attiecību daļa

30.12.2016


Papildināts

11.01.2017

 

  Drukāt