Iestājoties atkusnim, palielinās plūdu draudi

Pēc intensīvas snigšanas un saliem, iestājoties atkusnim, palielinās plūdu draudi.  Lai pēc iespējas pilnīgāk nodrošinātu cilvēku, vides un īpašuma drošību un aizsardzību iespējamu plūdu gadījumā, situāciju Ķekavas novadā uzrauga Reģionālā pašvaldības policija un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, tomēr arī iedzīvotāji ir aicināti iepazīties ar informāciju par rīcību plūdu gadījumā.


Plūdi var veidoties ilgstošu nokrišņu, sniega kušanas vai ledus sastrēgumu rezultātā, kad strauji ceļas ūdens līmenis un ūdens appludina apkārtējās teritorijas. Ķekavas novadā applūstošās teritorijas ir noteiktas Ķekaviņai, Olektei, Bērzenei, kas ietilpst Daugavas sateces baseinā, kā arī Misai, kas ietilps Lielupes sateces baseinā. Ar applūstošajām teritorijām var iepazīties spēkā esošo teritorijas plānojumu grafiskajās daļās – šeit un šeit.


Ja mājoklis atrodas plūdu apdraudētajā teritorijā, aicinām sekot informācijai plašsaziņu līdzekļos, klausīties meteorologu brīdinājumos un sekot situācijas attīstībai sava mājokļa tuvumā. Informāciju par plūdu apdraudētām teritorijām iespējams skatīt Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra tīmekļa vietnē www.meteo.lv.


Ja plūdi sākušies negaidīti un evakuēties nav iespējams, ir apdraudēta veselība vai dzīvība, ir jāzvana Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam pa tālruni 112. Lai ziņotu par plūdu sākšanos un saņemtu palīdzību, ir iespējams sazināties arī ar Reģionālo pašvaldības policiju, zvanot uz dežūrdaļas tālruni 67937102, kas strādā katru dienu 24 stundas diennaktī. Tāpat var zvanīt uz vieglāk iegaumējamo Ķekavas novada pašvaldības bezmaksas informatīvo tālruni 8488, kur zvans tiks savienots ar pašvaldības policiju.


Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests norāda, ka sagatavošanās nozīmē mazāku uztraukumu un apdraudējumu, tāpēc ir svarīgi laikus sagatavoties iespējamai plūdu situācijai. Lai samazinātu plūdu nodarītos materiālos zaudējumus, jāpārvieto mantas no pagrabtelpām un pirmajiem stāviem uz augšējiem stāviem vai bēniņiem, jānostiprina pagalmā un mājas tuvumā esošie priekšmeti. Tāpat ir svarīgi sagatavot mantas, kas tiks ņemtas līdzi evakuējoties, jo māja var applūst īsā laika brīdī, kā arī sagatavot evakuācijai izmantojamos transporta līdzekļus.


Evakuācijas gadījumā, atstājot māju un saimniecības ēkas, ir jāatceras atslēgt elektroenerģijas un gāzes padeve, vietējās apkures ierīces un iekārtas, aizvērt logus, durvis, lūkas un slēģus, kā arī paziņot par evakuāciju tuviniekiem.


Aicinām iedzīvotājus būt mierīgiem, pārliecinātiem un rīkoties operatīvi, ja tuvākā apkārtne un mājoklis strauji applūst! Atgādinām, ka nepieciešamības gadījumā operatīvie dienesti steigsies palīgā. Reģionālajai pašvaldības policijai šādiem gadījumiem ir iespējas izmantot gan motorlaivu, gan sūkņus, kā arī dronus. Turklāt policijas darbiniekiem ir arī nepieciešamie cilvēkresursi, lai operatīvi sniegtu palīdzību iedzīvotājiem plūdu gadījumā, kā arī uzkrāta pieredze no apjomīgajiem plūdiem 2009./2010. gadā.

 

Administratīvā pārvalde
|23.02.2021.

 

  Drukāt