Ķekavas novada pašvaldība aicina: Sniedz darbu skolēniem!

Ceturto vasaru pēc kārtas Ķekavas novada pašvaldība aicina uzņēmējus piedāvāt darbavietas novada izglītības iestāžu skolēniem gaidāmajā vasaras brīvlaikā.

 

Ķekavas novada pašvaldība arī šogad turpinās atbalstīt uzņēmumus, kuri vasaras brīvlaikā sniegs darba iespējas skolēniem. Kā ik gadu, tiks segta puse darba algas tiem skolēniem, kuri ir deklarēti novadā un mācās kādā no Ķekavas novada vispārizglītojošajām skolām.

 

Uzņēmēji jau laikus tiek aicināti iesniegt informāciju par piedāvātajām vakancēm, aizpildot pieteikuma anketu šeit.

 

Straujiem soļiem tuvojas mācību gada noslēgums, tādēļ skolēniem drīzumā būs pieejams saraksts ar uzņēmēju iesniegtajām vakancēm, sniedzot iespēju atrast piemērotāko vasaras darbu. Viens no iniciatīvas uzdevumiem ir sagatavot jauniešus darba tirgum. Lai pieteiktos izraudzītajai vakancei, skolēniem ir jāsagatavo savs CV un motivācijas vēstule, kas jānosūta uz e-pasta adresi darbs.vasara@kekava.lv.

 

Pašvaldības izglītības daļas darbinieki šajā procesā ir kā starpnieki – saņemot CV un motivācijas vēstules, pieteikumi tālāk tiek nosūtīti darba devējam, kurš savukārt izvēlas skolēnus darbam vasarā.

 

Projekta mērķis ir veicināt aktīvu sadarbību starp pašvaldību un uzņēmējiem, kā arī motivēt skolēnus gūt pirmo darba pieredzi un pilnveidot savas prasmes. Šī ir jauniešu iespēja paplašināt savu redzesloku un gūt lielāku izpratni par profesiju daudzveidību, nepieciešamajām prasmēm, iemaņām un zināšanām. Tas ir arī lielisks veids, kā gūt praktisku pieredzi, tādējādi veicinot skolēnu konkurētspēju nākotnes darba tirgū.  

 

Līdz šim Ķekavas novada pašvaldības projektā par skolēnu darbu vasarā iesaistījušies vairāki veiksmīgi uzņēmēji, tostarp SIA “Cemety”, AS “Putnu fabrika Ķekava”, SIA “R.E.D. Namu serviss”, SIA “Baložu komunālā saimniecība”, veikals “Elvi” un bistro “Ņamma”.

 

Uzņēmēji augstu vērtē skolēnu centību, atsaucību un vēlmi strādāt – gūt pieredzi. Būtiska ir spēja izrādīt iniciatīvu un uzticētos pienākumus veikt ar lielu atbildību un rūpību – kā norāda līdz šim projektā iesaistītie uzņēmēji, tās ir īpašības, kas jauniešiem palīdzēs gūt panākumus arī nākotnē.

 

Lai gan uzņēmumos, kas nodarbojas, piemēram, ar pārtikas ražošanu, ne katru darbu var uzticēt jauniešiem, iespējas tik un tā ir plašas. “Putnu fabrikā Ķekava”, kur daudzas pārstāvētās profesijas pieprasa specifiskas zināšanas, skolēniem līdz šim ir bijusi iespēja veikt darbus, kas saistīti ar vides sakopšanu un labiekārtošanu. Tomēr arī šie pienākumi pieprasa lielu centību un augstu atbildības sajūtu.

 

Kā informē pašvaldības izglītības daļas pārstāvji, projektā iesaistīties aicināti Latvijas Republikā reģistrēti uzņēmumi, pašvaldības  iestādes un kapitālsabiedrības, biedrības un nevalstiskās organizācijas, kuras  noslēgušas vienošanos  ar  pašvaldību  par  nodarbinātības  pasākumu  organizēšanu  un nodrošināšanu vasaras brīvlaikā atbilstoši normatīvajiem aktiem.

 

 

Sabiedrisko attiecību daļa

24.04.2017.

 

  Drukāt