RTU sveiks Latvijas labākos ķīmijas skolotājus

Piektdien, 25. janvārī, plkst. 10.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē (MLĶF), Paula Valdena ielā 3/7, notiks ikgadējais seminārs ķīmijas un dabaszinību skolotājiem «Ķīmija kā prioritāte». Semināra laikā par ieguldījumu, sagatavojot vidusskolēnus ķīmijas studijām, tiks sveikti Latvijas labākie ķīmijas skolotāji.
 

Šogad Emīlijas Gudrinieces vārda balvu, ko pasniedz Latvijas Zinātņu akadēmija, saņems Iecavas vidusskolas skolotājs Mihails Gorskis. Pārējo apbalvojumu ieguvēji: Evija Dance no Ķekavas vidusskolas, Laura Fjodorova no RTU Inženierzinātņu vidusskolas, Vita Bērzleja no Ventspils 1. ģimnāzijas, Anastasija Jēgermane no Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžas, Oļģerts Gūtmanis no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Arina Zubkova no Rīgas Centra humanitārās vidusskolas, Pāvels Pestovs no Rīgas 72. vidusskolas, Agrita Veide no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Nataļja Kirsanova no Rīgas 96. vidusskolas, Evi Kūriņa no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Sandis Veldze no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas un Jeļena Volkinšteine no Rīgas V. Ostvalda vidusskolas.
 

Semināra laikā SIA «Eco Baltia grupa» tehnoloģiju un inovāciju inženieris Raitis Kalniņš pastāstīs par atkritumiem un aprites ekonomiku, kā arī resursu pilnvērtīgu izmantošanu, Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta vadošais pētnieks Jānis Rižikovs referēs par bērza tāss labajām īpašībām un izmantošanas iespējām, savukārt MLĶF Funkcionālo materiālu tehnoloģiju zinātniskās laboratorijas vadošais pētnieks Andris Šutka ķīmijas skolotājus tuvāk iepazīstinās ar funkcionālajiem materiāliem vides un enerģētikas problēmu risināšanai.
 

Skolotājiem seminārā būs iespēja strādāt arī MLĶF laboratorijās, tuvāk iepazīstot polimērus, to identifikāciju un pārstrādes iespējas, Latvijas mālu izmantošanu ūdens attīrīšanai no izšķīdušām organiskām vielām, masas apmaiņas procesus šķidrās vielās, pētot elektrisko lauku, kā arī praktiski strādājot ar citiem zinātniskajiem tematiem. Seminārā norisināsies arī Montessori darbnīca par Visuma veidošanos.
 

Šogad pirmo reizi notiks arī skolēnu zinātniskās pētniecības darbu stenda referātu sesija. Tā dos iespēju gan skolotājiem, gan skolēniem ne tikai dziļāk iepazīt fakultātē risināmos zinātniskos tematus, bet arī veicinās sadarbību starp skolām un fakultāti, izstrādājot starpdisciplinārus projektus. Šogad fakultātes laboratorijās 33 skolēni no Rīgas un Latvijas reģioniem izstrādāja 22 zinātniskās pētniecības darbus.
 

Semināru ķīmijas un dabaszinību skolotājiem RTU MLĶF rīko kopš 1999. gada, un tā mērķis ir izteikt pateicību skolotājiem par ieguldīto darbu vidusskolēnu sagatavošanā studijām, padziļināt skolotāju zināšanas, kā arī veicināt skolotāju un RTU mācībspēku dialogu par dažādām nozares aktualitātēm.
 

Semināra programma: ej.uz/kimijaRTU_2019
 

Informāciju sagatavoja:

Gundega Preisa,

RTU Ārējās komunikācijas nodaļas

projektu vadītāja

Tālr.: 67089134, 29828666

E-pasts: Gundega.Preisa@rtu.lv

  Drukāt