Ziemassvētku brīnumi PII “Avotiņā”

Ziemassvētki ir brīnumains laiks! Tie atnāk ne tikai kalendārā un dabā, liekot saulei sākt savu ceļu augšup, bet arī mūsu prātā un sirdī. Šis laiks liek mums katram ne tikai kļūt laipnākam, labestīgākam, bet arī rosina pārdomāt un izvērtēt padarīto un, ieklausoties savā sirdī, kalt nākotnes plānus.


Ziemassvētku gaidīšana ir brīnumains laiks, kad bērnu acīs ir redzams īpašs mirdzums. Šķiet, ka šajā laikā viņi kļūst draudzīgāki, rātnāki, centīgāki un radošāki. Ziemassvētku brīnumu bērnudārzā uzbur skolotājas, skolotāju palīgi un protams arī paši bērni, kopā rotājot eglīti, dekorējot grupu, dziedot dziesmas.


Katrs - gan liels, gan mazs - cer Ziemassvētkos sagaidīt kādu brīnumu.


Šogad brīnumus PII “Avotiņš” uzbūra rūķis Avotiņš, kas katru rītu apciemoja izglītības iestādi un atstāja krāsainajās Ziemassvētku zeķēs kādu pārsteigumu.


Pirmajā rītā rūķis zeķē bija ielicis vēstuli ar lūgumu uzburt Ziemassvētku smaržu no tā, kas atrodas Ziemassvētku zeķē. Tajā atradās “Mario” piparkūku mīklas, ko bērni ar pedagogiem pārvērta piparkūkās, ar svētku smaržu piepildot visas bērnudārza telpas.


Otrajā rītā rūķis bija parūpējies, lai bērni dāvanu zeķēs atrastu dažādus priekšmetus un vēstuli ar dzejoli par sniegavīru. Bērnu uzdevums bija no atrastajiem priekšmetiem izveidot dzejolī aprakstīto tēlu.


Trešajā rītā rūķis pārsteidza bērnus par padarīto darbu, zeķē ieliekot gardumus, par ko bērni īpaši priecājās.


Ceturtajā rītā rūķis Avotiņš bija izdomājis īpaši āķīgus uzdevumus un zeķē bija ielicis latviešu tautas mīklas un krustvārdu mīklas par ziemu un Ziemassvētkiem.


Piektajā rītā rūķis bija īpaši radošs un dāvanu zeķēs bija vēstule, baloni un putuplasta bumbas -  uzdevums bija izgatavot rotājumu bērnudārza lielajai eglei.


Katru rītu bērni ar nepacietību gaidīja, kad dosies laukā paskatīties, ko rūķis ir atnesis.  Atrodot Ziemassvētku zeķi, bērni radoši un aktīvi iesaistījās rūķa uzdevumu izpildē. Tas bērnos radīja prieku un veicināja radošumu, veicot rūķa sagatavotos uzdevumus.


Šī darbošanās lieliski saliedēja bērnus, parādot, ka, darbojoties komandā, ir iespējams paveikt vairāk, darbs rit jautrāk un katrs bērns var parādīt savas stiprās puses konkrēto uzdevumu izpildē.


Šogad Lielu PALDIES vēlamies pateikt konditorejas fabrikai “Mario” par dāvāto brīnumu – piparkūku mīklām, kas tika ceptas gan PII “Avotiņā”, gan  bērnu un darbinieku ģimenē!