Bārbijas un Keni latviešu tautas tērpos Ķekavas novadpētniecības muzejā

Ķekavas novadpētniecības muzejā atklāta izstāde "Latviešu tautumeitas no Zviedrijas un gudrās lelles no Ķekavas", kurā apskatāmas 30 lelles latviešu tautastērpos no Latvijas vēstniecības Zviedrijā leļļu kolekcijas.

 

Latvijas vēstniecībā Zviedrijā kopš 2000. gada rudens ir apskatāma vienreizēja leļļu kolekcija. Marija Muzikante un Dzidra Ciparsone pagājušā gadsimta 70. gados ietērpa vairāk nekā 200 lelles latviešu tautastērpos. Lielākoties – Bārbijas, bet ir arī daži Keni. Pa šim gadiem daudzi cilvēki ir iepazinušies ar lellēm Latvijas vēstniecībā Stokholmā, netieši tās ir saistītas arī ar karalieni Silviju.

 

No šīs kolekcijas izstādē Ķekavas novadpētniecības muzejā ir apskatāmas 30 lelles. Tās ir ietērptas gan Kurzemes, gan Vidzemes, gan Zemgales un Latgales tautastērpos. Līdzās šīm lellēm ir arī Gudrās lelles, ko darinājušas Ķekavas novada pirmsskolas iestāžu audzinātājas un vecāki. Tās ir lelles, kas tapušas projektā „Lelle kā didaktisks materiāls rotaļnodarbībās – zināšanu apguvei, sociālo prasmju veidošanai un sensorai attīstībai.”.

 

Veidojot lelles, ir izmantoti visdažādākie materiāli un idejas, kā bērniem palīdzēt apgūt zināšanas par dabas norisēm, dzīvniekiem, kā apgūt ciparus un burtus, kā vingrināt pirkstus, lai varētu sašņorēt apavus un aizpogāt jakas.

 

Kopā izstādē var iepazīties ar 228 lellēm.

 

6. martā 13:00 muzejā būs saruna ar dizaineri, leļļu meistari un lelles Baibas atjaunotāju Ievu Dāboliņu par tautastērpiem un leļļu izgatavošanu.

 

Izstāde Ķekavas novadpētniecības muzejā apskatāma līdz 28.martam.

 

Izglītības daļa

24.02.2015.

  Drukāt