Daugmales pamatskola piedalās Ekoskolu ziemas forumā Ulbrokā

20. - 22. februārī Vides izglītības fonds ar Stopiņu novada domes atbalstu īstenoja nu jau otro Ekoskolu ziemas forumu, kas pulcēja 160 dalībniekus - skolotājus un skolēnus - no vairāk kā 40 dažādām Latvijas izglītības iestādēm, tajā skaitā Daugmales pamatskolas. Pirmais forums notika pagājušajā gadā Daugmales pamatskolā, un to atbalstīja Ķekavas novada dome.

 

Šajā forumā piedalījās Daugmales pamatskolas Eko padomes locekles Kristiāna Viša, Betija Alaine, Monta Bergmane un koordinatore Žanete Ceļmalniece.


Ekoskolu vides forums ir izglītojošs pieredzes apmaiņas pasākums ekoskolu pārstāvjiem.  Tā ietvaros notika apmācības un praktiskas nodarbības, kas sniedza iespēju dalīties pieredzē par vides izglītības īstenošanu. Ekoskolu Ziemas Foruma mērķis ir veidot izpratni par Ekoskolu programmu, tās saistītajiem jautājumiem un saprast, kā dažādas idejas iespējams īstenot praksē, lai tā kļūtu par ikdienas rīcību. Ekoskolu forums sniedza iespēju iepazīt vienam otru, gūt jaunas zināšanas, dalīties pieredzē, kā arī rast papildus motivāciju un iedvesmu arī turpmāk dzīvot videi draudzīgi gan savā Ekoskolā, gan ikdienā.

 

Piektdien, foruma pirmajā dienā, dalībniekiem bija sarūpētas iepazīšanās spēles un izzinošā pārbaudījumu taka pie dabas, pieredzes apmaiņas un iedvesmojošo stāstu sesija skolotājiem, vakara sarunas ar vides žurnālisti Anitru Toomu, ekskursija uz SIA „EKO GETLIŅI”, dažādas darbnīcas – multimediju darbnīcu, Fizmixs komanda iepazīstināja ar savu skatījumu uz ekotēmām, bet ar Ulbrokas vidusskolas radošo komandu kopā tika veidoti ietērpi lampiņām. Vakara noslēgums bija kopā ar grupu New Age Travelers.


Otrajā dienā bija dažādas nodarbības un lekcijas, kas sasaistās ar visām astoņām Ekoskolu tēmām, kas ir: atkritumi,  enerģija,  ūdens, transports, veselīgs dzīvesveids, iestādes vide un apkārtne, mežs, klimata pārmaiņas.
Pēc lekcijām Ekoskolu pārstāvjiem bija iespēja gūt jaunas iemaņas, kas noderēs turpmākā darbā un kopumā ikdienā. 

 

Notikumiem bagātās dienas beigās bija iespēja baudīt īsfilmas un zaļo humoru ar improvizācijas teātri Improzoo.


Žanete Ceļmalniece 

05.03.2015.


 

  Drukāt