Ja man būtu tālvadības gaisa kuģis...

3. martā  Ķekavas Mākslas skolas audzēkņi Krišjānis Šteinfelds, Matīss Bērziņš, Līna Valijeva, Kārlis Knospiņš, Mariss Zušs, Mārtiņš Ikerts (izstādē piedalījās arī Kate Ķelle), skolotāja Z.Ozoliņa - Šneidere kopā ar Salaspils, Mārupes  un Ulbrokas  mākslas un mūzikas skolu audzēkņiem un pedagogiem piedalījās izstādes „Ja man būtu tālvadības gaisa kuģis…” atklāšanā Starptautiskās lidostas RĪGA ielidošanas zālē. Šis pasākums bija veltīts Latvijas prezidentūras Eiropas savienības padomē ietvarā organizētajai RPAS konferencei, kas notika Rīgā  5. un 6. martā.

 

 

Veselu mēnesi Ķekavas Mākslas skolas atsevišķu kursu audzēkņi mēģināja iejusties inženieru - konstruktoru lomā. Uzdevums nebija no vienkāršajiem - izgudrot un radošos darbos attēlot jaunās paaudzes tālvadības gaisa kuģi, kā arī iztēloties to darbības iespējas - cilvēku glābšana, ugunsgrēku dzēšana cilvēkam nepieejamās vietās, kukaiņu pētīšana utt.         

 

Izstādes atklāšana tika organizēta kā īpašs pasākums radošo darbu autoriem - svinīga atklāšana,  jaukas piemiņas balvas -prezentācijas dāvanas no civilās aizsardzības aģentūras un Lidostas Rīga un aizraujoša ekskursija pa lidostu. Ar īpašu sajūsmu bērni uzņēma jaunā lidostas ugunsdzēsēju depo apmeklējumu, kur bija iespēja ne tikai apskatīt, bet arī no iekšpuses izpētīt jaunās ugunsdzēsēju mašīnas un piedalīties to darbības prezentācijā.

 

6. martā konferences "Tālvadības gaisa kuģu sistēmas: Aviācijas nākotnes radīšana " noslēguma laikā tika sveikti labāko darbu autori un viņu skolotāji no katras skolas. Pateicības rakstu par savu veikumu,  Latvijas Republikas satiksmes ministra Anrija Matīsa un  ES Mobilitātes un transporta komisāres Violetas Bulcas rokasspiedienu  no mūsu skolas saņēma  Krišjānis Šteinfelds un skolotāja Signe Kalēja. Arī skola saņēma satiksmes ministra Anrija Matīsa parakstītu pateicības rakstu par dalību šajā radošajā projektā.

                                               

                                                                             Zīle Ozoliņa-Šneidere

10.03.2015.

  Drukāt