Erasmus + projekts „Storytelling: senses and competences”

21. – 28. februārī privātās pamatskolas „Gaismas tilts 97” sākumskolas skolotājas Sandra Legzdiņa un Agnese Grebže ar biedrības „Piedzīvojumu parks” atbalstu piedalījāmies Erasmus + tālākizglītības projektā „Storytelling: senses and competences”, kas norisinājās Rumānijā, Timisoaras pilsētā.

 

Projektā piedalījās 20 dalībnieki no 6 valstīm: Itālijas, Polijas, Latvijas, Portugāles, Čehijas, Rumānijas. Tālākizglītības kursu organizatore Sandra Horea, kas pārstāv Babel Education Language school, kopā ar savu komandu bija sagatavojusi ļoti nopietnu mācību programmu – 6 darbīgas un notikumiem piepildītas dienas.

 

Sešu dienu laikā kursu dalībniekiem tika dota iespēja iepazīties ar neformālās izglītības metodēm, proti, stāstu stāstīšanas metodi. Interaktīvās nodarbībās apguvām prasmi stāstīt stāstus ar skaņas, kustības, taustes, sajūtu palīdzību, darbojoties gan pāros, gan grupās. Neaizmirstama bija tikšanās ar rakstnieku un stāstnieku Andrew Wright, kas ļoti atraktīvā veidā dalījās ar savu pieredzi un stāstu stāstīšanas metodēm un paņēmieniem.

 

Mūsos katrā ir stāstu grāmata, tikai jāiemācās tā atvērt un dalīties ar to. Kursu laikā mums tika dota iespēja uzstāties publikas priekšā kopā ar grupu biedriem trim dažādām auditorijām – bērniem no 9-12 gadu vecumam, vidusskolēniem un pieaugušajiem. Tā Babel Education centra bibliotēkā rumāņu bērni uzzināja par latviešu tautas varoni Sprīdīti un viņa piedzīvojumiem, par mūsu valsti Latviju, savukārt pieaugušie dzirdēja stāstu par „Kafijas pupiņu, olu un burkānu” 3 dažādās valodās, tai skaitā, latviešu.

 

Kursu dalībniekiem bija jāsagatavo arī metodisks materiāls, izmantojot vai nu savas tautas nacionālo vai personisko stāstu, kas tiks iekļauti Storytelling Resource Pack. Pēc iesniegto darbu apkopošanas metodiskais materiāls būs pieejams plašākai auditorijai, to varēs izmantot ikviens interesents gan darbā skolā, bibliotēkā, jauniešu centros utt.

 

Šis projekts bija mūsu pirmā pieredze, izmantojot tālākizglītības programmas Erasmus + iespējas. Tā bija laba pieredze un izaicinājums reizē. Nodarbībās smēlāmies jaunas idejas gan ikdienas darbam, gan darbam bērnu nometnēs, kā arī paaugstinājām savu profesionālo kompetenci gan valodu jomā, kā arī ieguvām jaunu pieredzi strādājot daudznacionālās grupās, mācīties mācot un otrādi.

 

Paldies Reinim Zobenam un biedrībai „Piedzīvojumu parks” par atbalstu!

 

Sandra Legzdiņa

31.03.2015.

  Drukāt