Dabas objekti

Titurgas ezers

Izvietots Baložu pilsētas vidusdaļā un tā platība ir apmēram 12 ha. Ezera dziļums no 5 līdz 18 m. No ezera iztek Titurgas upe, kas ietek Daugavas baseinā. Ap ezeru dominē kūdraina, aizaigusi piekraste, tomēr divās vietās iespējama ērta piekļuve ezeram. No ezera nosaukuma cēlies arī Baložu pilsētas daļas nosaukums - Titurga.

 
Atrašanās vieta: Baloži

ATRAŠANĀS VIETA KARTĒ


Mūlkalns

Glīta kāpa ar augstāko punktu 26 m virs jūras līmeņa, kuras reljefs izceļas uz līdzeno kūdras purvu fona. 20. gs. 60-tajos un 70-tajos gados kāpa daļēji norakta.

Atrašanās vieta: Rīgas iela, Baloži

ATRAŠANĀS VIETA KARTĒ

 

Daugmales pilskalns

Pilskalns bijis apdzīvots jau 2. gadu tūkstotī pirms Kristus. 10. - 12. gs. tas bijis lielākais tirdzniecības un amatniecības centrs Baltijā, ko apdzīvoja zemgaļi un lībieši. Izrakumos kopumā iegūts ap 18000 senlietu, kas aptver laiku no 2. g.t.pr.K. beigām līdz 1200. gadam.

 
Atrašanās vieta: 1,5 km uz Z no šosejas P85 7.km, Daugmale

ATRAŠANĀS VIETA KARTĒ

 

Katlakalna priedes

Apmēram 200 gadus veca, dabiska priežu audze, kas kopš 1977. gada iekļauta valsts aizsargājamo dabas objektu sarakstā. Aizņem 13,6 ha lielu platību. Atrodas netālu no Katlakalna evanģēliski luteriskās baznīcas.

  
Atrašanās vieta:
pie Katlakalna ev.lut. baznīcas, Katlakalns

ATRAŠANĀS VIETA KARTĒ

 

Ostvalda kanāls

Kanāls ierīkots 19.gs. beigās pēc E. Ostvalda projekta. Tas ir 10,5 km garš, 10 m plats un 3,5 m dziļš. Ostvalda kanāls lejasdaļā sakrīt Mazās Tāmurgas tecējumā pirms tās ietekas Titurgā; satecē bija uzpludināts dīķis un uzbūvētas Titurgas dzirnavas. Kanāls sākumā bijis tik bagāts ūdeņiem, ka izmantots koku pludināšanai.

Atrašanās vieta: Kanāla sākums atrodas aptuveni 2 km pa labi no A7 Rīgas - Bauskas šosejas 14. kilometra.

 

Mūrīši

Izcils sīka reljefa formas priežu meža apgabals, kas laika gaitā kļuvis par iecienītu slēpošanas, riteņbraukšanas un skriešanas krosa vietu. Mūrīšu ZA pusē izveidots marķēts 1 km garš skriešanas krosa aplis.

 
Atrašanās vieta: Baloži www.balozubizons.lv

 

  Drukāt