Elektrosestdiena - bezmaksas iespēja nodot nolietotas elektroiekārtas pārstrādei “BN Kurši” tirdzniecības vietās.


Ķekavas novada domes Attīstības komiteja šodien, 15. septembrī, nolēma atcelt izsniegto atļauju uzņēmumam organizēt azartspēles Ķekavā, Rīgas ielā 28. Vēl par šo jautājumu deputāti lems Ķekavas novada domes sēdē.


Ķekavas novada pašvaldība aicina pieteikt pretendentus uz apbalvojumu “Ķekavas novada Goda pilsonis” līdz šī gada 14. oktobrim.


10. septembrī sākas projektu pieņemšana grantu programmai “(ie)dvesma”, ko īsteno SEB banka kopā ar Jūrmalas pilsētu, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Ogres, Siguldas un Ropažu novadiem ar mērķi veicināt uzņēmējdarbības attīstību Pierīgā.


Novērtējot izcilo sniegumu Tokijas paraolimpiskajās spēlēs, Ķekavas novada dome 2.septembrī piešķīra 10 000 eiro naudas balvu pēc nodokļu nomaksas paraolimpietim, baldonietim Rihardam Snikum, kurš Tokijā izcīnīja divas paraolimpiskās sudraba godalgas paraiejādē.


Mājas kafejnīcu dienas Ķekavas novadā
“Mājas kafejnīcu dienas” Ķekavas novadā “Radīts Latvijas sirdī!” norisināsies no 17.-19. septembrim un apmeklētājiem piedāvājumā būs dažādi ēdieni gan no novadnieku pūra lādes, gan radīti pavisam jauni.
Aicina paust viedokli par gaidāmajiem SIA “Getliņi EKO” sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifiem
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina pakalpojuma lietotājus paust viedokli par SIA “Getliņi EKO” iesniegto sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu projektu.
No 15. septembra būs pieejamas attālinātas juridiskās konsultācijas
No 15. septembra līdz 12. novembrim ikvienam interesentam visā Latvijā būs pieejamas juridiskās konsultācijas. Zvanot darba dienās no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00 pa tālruņiem 67 514 224 vai 67 514 237 klients tiks savienots ar juridiskās palīdzības sniedzēju konsultācijas saņemšanai.
Ķekavā taps labiekārtots dienas aprūpes centrs un rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanas vieta
Realizējot projektu “Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide un attīstība Ķekavas novada pašvaldībā” (proj. Nr. 9.3.1.1/19/I/025), uzsākti būvniecības darbi.
Titurgā un Katlakalnā uzsāks iekšpagalmu ielu asfaltēšanas darbus
Ķekavas novada pašvaldība informē, ka daudzdzīvokļu māju Ķekavā, Nākotnes ielā 6, 8, 10, 12 un 14 ir pabeigti iekšpagalma asfaltēšanas darbi.
Maruta O`Donnell gleznu personālizstāde "Ar mīlestību no Īrijas"
Sagaidot Baložu pilsētas kultūras nama 60.jubileju, māksliniece Maruta O`Donnell priecēs Baložu saimi ar savu gleznu personālizstādi "Ar mīlestību no Īrijas".
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" septembra numurs
Otrdien, 14.septembrī, iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jaunākais numurs. Tajā aicinām apskatīt foto reportāžu, kā Baldonē sagaidītis Rihards Snikus, iepazīties ar informāciju par jauno mācību gadu Ķekavas novadā, tāpat avīzē lasāma informācija par aktuālajiem ielu infrastruktūras darbiem.
Valsts valodas centrs aicina pieteikt uzņēmumus akcijai “Latviešu valodai draudzīga vide 2021”
Valsts valodas centrs aicina Latvijas novadu pašvaldības pieteikt Latvijā reģistrētus uzņēmumus ikgadējai akcijai “Latviešu valodai draudzīga vide”, lai popularizētu pozitīvu attieksmi pret valsts valodas lietojumu uzņēmējdarbības ikdienā.
Ķekavas Mākslas skola komplektē interešu izglītības grupas
Ķekavas Mākslas skola komplektē interešu izglītības grupas pirmsskolas vecuma bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem.
Zemessardzes 1. Rīgas brigāde piedalās militārajās mācībās “Namejs 2021”
Visā Latvijā notiks Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021”
Ķekavas novada dome aizliedz azartspēļu organizēšanu visā pašvaldības teritorijā
Ķekavas novada dome šodien pieņēmusi lēmumu aizliegt azartspēļu organizēšanu visā jaunajā Ķekavas novada teritorijā.
Interešu izglītības iespējas Ķekavas novadā
Aicinām iepazīties ar apkopoto informāciju par interešu izglītības iespējām Ķekavas novadā.
Ķekavas Medema purvu rogainings 2021 - "Pilsētas leģendas"
25. septembrī, norisināsies lielākā Latvijas komandu orientēšanās sporta veida jeb rogaininga seriāla “Pilsētas leģendas” trešais posms – Medema purva rogainings, pirmo reizi rogaininga seriālam viesojoties arī Ķekavā.
Aktualizē jautājumu par tauvas joslu ievērošanu Sausās Daugavas krastos
Ķekavas novada domes vadība otrdien, 7.septembrī, kopā ar Reģionālo pašvaldības policiju devās apsekot Sausās Daugavas krastus, lai novērtētu, kā zemes īpašnieki ievēro prasību par tauvas joslu un kādas ir ķekaviešu iespējas brīvi piekļūt publiskajiem ūdeņiem.
Ķekaviešiem tiek pasniegta Latvijas Valsts aizsardzības fonda „Lāčplēsis” Goda zīme
3.septembrī, Ķekavas kultūras namā ierobežotā klātesošo personu lokā, izvērtējot viņu ieguldījumu ķekaviešiem tika pasniegta Latvijas Valsts aizsardzības fonda „Lāčplēsis” Goda zīme.
Pašvaldības izglītības iestādes meklē 3 pedagogu palīgus – asistentus
Ķekavas novada pašvaldības izglītības iestādes meklē 3 pedagogu palīgus – asistentus darbam ar izglītojamajiem, kuriem ir nepieciešams pārvietošanās un pašaprūpes atbalsts.
Mežinieki uz aktīvā iedzīvotāju rīcībā balstīta attīstības ceļa
Šajā gadā Mežinieku apkaimes kopienas darbīgie ļaudis pierādījuši to, ka, lai nodrošinātu virzību uz mērķi, galvenais ir vēlme rīkoties; realizētas daudzas idejas, kas devušas negaidīti labus rezultātus un izveidojušas labvēlīgu augsni tālākai ieceres – kļūt par īstu viedo ciemu, attīstībai.
Daugmalē noslēgušies gājēju pārejas pārbūves darbi
Augusta beigās noslēgušies gājēju pārejas pārbūves darbi Daugmalē valsts autoceļa P85 Rīgas HES - Jaunjelgava un Ciemata ceļa, Kompleksa ceļa krustojumā.
25. septembrī notiks pārgājiens “Uz Baldoni pēc herbārija” un Pasaules Tūrisma dienas svinības!
Baldone un tās apkārtne cilvēkiem saistās ar garām pastaigām dabā, ar dažādiem augiem un sēnēm, senām priedēm un eglēm, kā arī pakalniem, kuru vidū pazīstamākais ir Riekstukalns. Svinēsim tūrisma dienu iepazīstot Baldones galveno rekreācijas resursu – boreālo mežu!
Ķekavas novadā mācības uzsāk 464 pirmklasnieku
Septembrī Ķekavas novada vispārējās izglītības iestādēs mācības kopumā uzsāks 3492 skolēni, no tiem 464 audzēkņi skolas gaidas uzsāks 1. klasē. Kopā jaunajā mācību gadā atvērtas 21 pirmās klases sešās Ķekavas novada pašvaldības skolās un vienā privātajā izglītības iestādē.
Domes priekšsēdētājs piedalīsies starptautiskā projektā Portugālē
Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko un projektu vadītājs Māris Ozoliņš piedalīsies Eiropas Savienības programmas Eiropa pilsoņiem apakšprogrammas Town twinning ietvaros realizētā projektā “Strings that unite us through migration”, kas paredz savstarpēju sadarbību, informācijas apmaiņu ar labākās prakses piemēriem migrācijas problēmu risināšanā.
Labklājības ministrs iepazīstas ar sociālo jomu Ķekavas novadā
Šodien, 2. septembrī, Ķekavas novadu apmeklēja labklājības ministrs Gatis Eglītis, lai klātienē pārrunātu sociālās aprūpes un sociālo pakalpojumu jautājumus, kā arī apspriestu nākotnes izaicinājumus sociālajā jomā.
12. septembrī Baldonē tiks svinēta Tēva diena
Biedrība "Creative Minds for Culture" sadarbībā ar biedrību "Jaunatne smaidam", Baldones Jauniešu centru un Baldones Tūrisma informācijas punktu 12. septembrī plkst. 10.00 organizē Tēva dienu.
Ķekavas novadā viesojas brīvprātīgo organizāciju pārstāvji no ārvalstīm
Noslēdzies programmas Eiropa pilsoņiem projektā ``ERAS – Eiropas alianse brīvprātīgo atbalstam`` pasākums Latvijā ``Brīvprātīgais darbs krīzes situācijā``. No 18.-20.augustam brīvprātīgo organizāciju pārstāvji no Slovēnijas, Serbijas, Lietuvas, Ungārijas, Ziemeļmaķedonijas klātienē un zoom vidē tikās, lai diskutētu par brīvprātīgā darba lomu un iespējām krīzes situācijā.
Peldētgribētājiem atvērts Daugmales peldbaseins
Sākot ar 2021. gada 1. septembri peldbaseinu, publiskā apmeklējuma laikā, varēs apmeklēt tikai uzrādot sadarbspējīgu sertifikātu (sertifikāts jāuzrāda no 12.g.v.). Līdz 12.g.v. baseina apmeklējums tikai kopā ar pavadošo personu (no 18.g.v.), kura uzrāda sadarbspējīgu sertifikātu.
Ķekavas novads ieņem piekto vietu vakcinācijas pret Covid-19 aktivitātes rādītājos
Gandrīz puse no Ķekavas novada iedzīvotājiem ir saņēmušu vismaz vienu vakcīnas devu pret Covid-19. Pēc Veselības ministrijas datiem, šobrīd kopumā vakcinējušies 46% Ķekavas novada iedzīvotāji, kamēr visā valstī šis rādītājs ir 41%. Ķekavas novads ieņem piekto vietu no visām pašvaldībām, kur ir visaugstākā vakcinācijas aktivitāte.
LIAA atbalstīs 262 biznesa idejas un 10 jaunos uzņēmumus
Šoruden Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pirmsinkubācijas programmā 262 jaunie biznesa ideju autori varēs uzsākt savas idejas, produkta vai pakalpojuma attīstīšanu kādā no 12 LIAA biznesa inkubatoriem.
Paziņojums par detālplānojuma “Dārznieki” grozījumu apstiprināšanu Odukalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2021.gada 18.augusta sēdes lēmumu Nr.18 “Par detālplānojuma “Dārznieki” grozījumu apstiprināšanu, Odukalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 9/2021.) apstiprināti detālplānojuma “Dārznieki” grozījumi, Odukalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Informatīvais ziņojums par Ķekavas novada Baložu pilsētas nekustamā īpašuma Rīgas ielā 59 (kadastra numurs 8007 002 1726) detālplānojuma apstiprināšanu
Ķekavas novada dome paziņo, ka 2021.gada 18.augusta domes sēdē (lēmums Nr.23, protokols Nr.9/2021) apstiprināts Ķekavas novada Baložu pilsētas nekustamā īpašuma Rīgas ielā 59 (kadastra numurs 8007 002 1726) detālplānojums un vides pārskats.
Paziņojums par detālplānojuma projekta un vides pārskata nekustamajā īpašumā Rīgas ielā 59, Baložos, Ķekavas novadā apstiprināšanu
Ķekavas novada dome 2021.gada 18.augustā pieņēmusi lēmumu Nr. 23 “Par detālplānojuma projekta un vides pārskata nekustamajam īpašumam Rīgas ielā 59, Baložos, Ķekavas novadā apstiprināšanu” (protokols Nr. 9/2021.).
Paziņojums par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā Rāmavas ielā 33, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu ar saistošajiem noteikumiem Nr. SN-TPD-3/2021
Ķekavas novada dome 2021.gada 18.augustā pieņēmusi lēmumu Nr. 14. “Par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā Rāmavas ielā 33, kadastra numurs 8070 007 0299, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu ar saistošajiem noteikumiem Nr. SN-TPD-3/2021” (protokols Nr. 9/2021.).
Paziņojums par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā Zāļu ielā 7, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu ar saistošajiem noteikumiem Nr. SN-TPD-2/2021
Ķekavas novada dome 2021.gada 18.augustā pieņēmusi lēmumu Nr. 15. “Par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā Zāļu ielā 7, kadastra numurs 8070 007 0298, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu ar saistošajiem noteikumiem Nr. SN-TPD-2/2021” (protokols Nr. 9/2021.).
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajos īpašumos “Eltes” un “Dzērvēni”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 18.augustā pieņēmusi lēmumu Nr. 16. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajos īpašumos “Eltes” un “Dzērvēni”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 9/2021.).
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajos īpašumos “Govspēda” un “Jaundailes”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 4.augustā pieņēmusi lēmumu Nr.23. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajos īpašumos “Govspēda” un “Jaundailes”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 7/2021.).
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Smildziņas-1”, Bērzmentē, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 4.augustā pieņēmusi lēmumu Nr.25. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Smildziņas-1”, Bērzmentē, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 7/2021.).
Ķekavas novada vadība ar satiksmes ministru Tāli Linkaiti apspriež “Rail Batic” projekta gaitu
Ceturtdien, 26. augustā, Ķekavā viesojās satiksmes ministrs Tālis Linkaits, AS “RB Rail” vadība, “Eiropas Dzelzceļu līnijas” un “Latvijas Valsts ceļi” vadošie speciālisti, lai tiktos ar Ķekavas novada vadību un kopā ar pašvaldības atbildīgajiem speciālistiem apspriestu un prezentētu “Rail Baltic” projekta gaitu, plānus, diskutētu par problēmām un ieteikumiem.
Aicina pieteikties sociālās uzņēmējdarbības konkursam
Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija sadarbībā ar Luminor banku izsludina pieteikšanos sociālās uzņēmējdarbības piču jeb prezentāciju konkursam "Tam labam būs augt 2021". Balvā būs iespēja saņemt 2000 eiro finansējumu sociālās biznesa idejas vai projekta realizēšanai.
Pašvaldība līdz gada beigām turpinās izmaksāt pabalstu Covid-19 krīzes skartajiem iedzīvotājiem
2021.gada 10. augustā stājās spēkā grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma pārejas noteikumos, kas nosaka, ka valsts līdz šī gada 31.decembrim turpinās finansēt 50% bet ne vairāk kā līdz 75 eiro no pabalsta, ko pašvaldība izmaksā COVID-19 krīzes skartajiem iedzīvotājiem, ja viņu ienākumi ir būtiski samazinājušies. Pašvaldība pabalstu izmaksu veiks līdz gada beigām.
Ķekavas novada teritorijā no 9. līdz 12. septembrim notiks militārās mācības
Ķekavas novada teritorijā no 9. līdz 12. septembrim norisināsies Latvijas Republikas Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Studentu kājnieku bataljona zemessargu mācības ar mērķi pilnveidot zemessargu prasmes.
Ar plašu kultūras programmu un gaisa balonu festivālu nosvinēti Ķekavas novada svētki
No 20. līdz 22. augustam, Ķekavas novadā norisinājās novada svētki ar daudzveidīgu koncertu un aktivitāšu programmu, kuru ietvaros iedzīvotājus un viesus priecēja koncerti visām gaumēm – ‘’Pērkons’’, ‘’Audiokvartāls’’, ‘’Keksi’’, ‘’Zeļļi, akustisko ģitāru duets, īpašs ‘’The Sound Poets ‘’ laivu koncerts uz Daugavas un gaisa balonu festivāls.
Ķekavas novada pašvaldība uzsāk iekšpagalmu ielu asfaltēšanas darbus
Ķekavas novada pašvaldība ar 24. augustu uzsāk pašvaldībai piederošo iekšpagalmu ielu sakārtošanu un asfaltēšanu visā novadā.
Pašvaldība rīko nekustamā īpašuma izsoli
Ķekavas novada pašvaldība rīko elektronisko izsoli nekustamajam īpašumam Ozolu iela 8, Katlakalns, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, kadastra Nr. 8070 002 0297), kas sastāv zemes vienības ar kadastra apzīmējumu 8070 002 0297, platība 0,0610 ha.
Pieteikties projektam Ķekavas novada ģimeņu stiprināšanai un izaugsmes veicināšanai - līdz 3. augustam
Biedrība “Tici sev” sadarbībā ar biedrību “Urbāna fonds izglītībai un zinātnei” uzsāk projekta realizāciju ģimeņu stiprināšanai un izaugsmes veicināšanai, kura ietvaros aicina pieteikties ģimenes dalībai interaktīvā pasākumu ciklā.
Baldones bāriņtiesa šobrīd turpina darbu tāpat kā līdz šim
Kopš Baldones novada pievienošanās Ķekavas novadam, Baldones bāriņtiesa saņem iedzīvotāju jautājumus par tālāko iestādes darbību jaunajā novadā. Šobrīd iestādes darbībā izmaiņu nav un darbs turpinās kā ierasts.
ZVA informatīvs materiāls par vakcīnām pret Covid-19: uzzini par vakcīnu izstrādi, darbību, intervālu starp devām un biežākajām blakusparādībām
Zāļu valsts aģentūra (ZVA) izstrādājusi informatīvu materiālu, kas satur pierādījumos balstītu un uzticamu informāciju par līdz šim lietošanai apstiprināto Covid-19 vakcīnu darbību un būtiskākajām blakusparādībām.
Baložos pabeigti Jaunatnes ielas izbūves darbi
Baložu pilsētā turpinās darbs pie projekta īstenošanas, kas paredz divu ielu pārbūvi – Jaunatnes ielu un Uzvaras prospektu. Šobrīd ir noslēgušies izbūves darbi Jaunatnes ielā. Projekta ietvaros Jaunatnes ielā ir izbūvēta iela ar asfalta segumu, gājēju ietve, ielas apgaismojums, ūdensvads un lietus ūdens novadīšanas sistēma.
  Drukāt